اخبار

کدام گوشی‌های هوشمند با ساعت‌های گارمین سازگارند؟

garmin connect

وقتی صحبت از همگام سازی ساعت گارمین با گوشی هوشمند به میان می‌آید، همه گوشی‌های همراه را یکسان نمی‌توان دانست. این همان نکته ایست که باید در مورد ویژگی‌های سازگاری دانست، تمرکز بر سیستم‌عامل و مدل‌های خاص گوشی همراه که ممکن است به صورت یکپارچه با ساعت های گارمین کار کنند یا نکنند.

گارمین همواره طیف ساعت‌های خود را گسترش داده و هر بار یک مسیر پایدار از ویژگی‌ها و قابلیت‌های پیشرفته را ارائه می‌دهد. ساعت‌های گارمین یک انتخاب محبوب برای ردیابی ورزش و تناسب اندام، ناوبری و قابلیت‌های مختلف است. با این حال، این ساعت‌ها برای استفاده از پتانسیل کامل خود باید با یک گوشی هوشمند سازگار همگام‌سازی شوند. درواقع، ساعت گارمین بدون اپلیکیشن Garmin Connect که روی گوشی هوشمند قرار دارد، کار نخواهد کرد.

Connect-Garmin-Watch-to-iPhone

الزامات سیستم‌عامل تلفن همراه

بیایید با سیستم‌عامل های سازگار با اصول اولیه گارمین شروع کنیم. برخی از ویژگی‌های پیشرفته ساعت‌های گارمین، نیازمند قابلیت‌های نرم افزاری خاصی هستند که همه نسخه‌های یک سیستم عامل از آن برخوردار نیستند. به عنوان مثال، برخی ساعت‌های گارمین ویژگی‌های ناوبری پیشرفته‌ای دارند که ممکن است برای عملکرد بهینه به گوشی هوشمند با سیستم‌عامل قدرتمندتری نیاز داشته باشند.

ios

برای کاربران اپل، اپلیکیشن Garmin Connect به iOS ۱۵.۰ یا بالاتر نیاز دارد. اگر این برنامه را به صورت پیشفرض روی آیفونی که نسخه قبلی را اجرا می کرد نصب کرده اید، ممکن است مشکلی نداشته باشید. با این حال، گارمین توصیه می‌کند که همیشه نسخه آخر را داشته باشید چون ممکن است برخی از ویژگی‌ها به درستی عمل نکنند. همچنین، اگر برنامه را از گوشی خود حذف کنید، احتمالا دیگر قادر به نصب آن نخواهید بود؛ مگر اینکه دستگاه روی iOS ۱۵.۰ یا بالاتر اجرا شود.

Android

کاربران اندروید باید سیستم‌عامل ۷ یا بالاتر داشته باشند. همچنین گوشی شما باید از فروشگاه گوگل پلی نیز پشتیبانی کند.

مراقب Android Go باشید

اندروید گو نسخه ساده سیستم عامل اندروید است که برای گوشی‌های هوشمند پایین رده و اقتصادی طراحی شده است. گارمین کانکت با اندروید گو سازگار نیست. این موضوع باعث می‌شود اعلان‌های گوشی بر روی ساعت گارمین نمایش داده نشود و کار نکند. همچنین که اگر گوشی شما در حال اجرا روی این سیستم عامل باشد، اپلیکیشن Garmin Connect در فروشگاه پلی استور برای شما نمایش داده نخواهد شد.

مدل‌های خاص گوشی که باید از آن‌ها دوری کنید

البته همه گوشی‌های هوشمندتکنولوژی تولید یکسانی ندارند. یعنی حتی اگر یک گوشی روی نسخه سازگار سیستم‌عامل اجرا شود، تجربه کاربری می‌تواند متفاوت باشد. عواملی مانند سرعت پردازش گوشی، حافظه در دسترس و حتی کیفیت اتصال بلوتوث می‌تواند بر میزان همگام سازی و عملکرد ساعت گارمین و گوشی هوشمند با یکدیگر تاثیر بگذارند.

در حالی که اکثر گوشی‌های هوشمندی که نیازهای سیستم عامل را برآورده می‌کنند باید به خوبی کار کنند، برخی مدل‌های خاص وجود دارند که تست‌های داخلی را با دستگاه‌های گارمین پشت سر نگذاشته اند. مانند:

گوشی‌های هواوی

لنوو Vibe X S۹۶۰

Meizu MX4

 Samsung J3 مدل  J320FN

برای کسانی که ساعت گارمین خود را با یک گوشی اندرویدی ناسازگار می‌بینند، یک راه حل وجود دارد. شما می توانید با دانلود فایل APK نرم افزار گارمین کانکت از یک منبع مطمئن و سپس نصب دستی آن از این نرم‌افزار استفاده کنید. گزارش شده است که این روش به خصوص برای گوشی‌هایی که سیستم‌عامل Android Go را دارند، به خوبی کار می‌کند.

همچنین، با وجود اینکه گوشی‌های هواوی در لیست ناسازگار قرار دارند، اگر چنین گوشی دارید، گارمین مشکلات اتصال بلوتوث بین گوشی‌های هوشمند هواوی و دستگاه‌های گارمین از طریق به‌روزرسانی آخرین نسخه اپلیکیشن Garmin Connect بهبود داده است. این بهبودها برای گوشی‌های هوشمند هوآوی که دارای نسخه ۹ یا بالاتر هستند کاربرد دارد.

نکات کلیدی

اگر گوشی شما براساس آخرین نسخه از سیستم عامل خود یعنی iOS ۱۵.۰ یا بالاتر برای دستگاه های اپل و اندروید ۷ یا بالاتر برای دستگاه های اندرویدی کار می کند، از ارتباط ساعت گارمین خود به درستی مطمئن باشید. این سیستم‌عامل‌های بروز بهترین قابلیت را برای یکپارچگی با ساعت‌های گارمین فراهم می‌کنند و به شما اجازه تجربه‌ای بدون مشکل را می‌دهند. با اینکه استفاده از اپلیکیشن Garmin Connect برای سیستم‌های ناسازگار امکان پذیر است، اما به دلیل خطرات بالقوه ای که در آن وجود دارد، راه حل اصولی نیست و بطور کلی توصیه نمی‌شود.

با این حال، این موارد فقط در مورد سیستم عامل صدق نمی‌کند بلکه مدل خاص گوشی شما نیز می تواند نقش مهمی را در ارتباط با ساعت گارمین ایفا کند. مدل‌های انگشت شماری مانند برخی از هواوی و لنوو وجود دارند که باید از آن ها اجتناب کنید. آگاهی از این نکات می تواند شما را از هک‌های غیر منتظره نجات دهد و تجربه کاربری روان تری را ضمانت کند.

 

دانلود نرم‌افزار Garmin Connect

garmin-connect

دیدگاهتان را بنویسید