اخبار

مقایسه ساعت برند گارمین و ساعت برند کُروس Coros

garmin-vs-coros

هر دو برند گارمین و کروس پیشرفته‌ترین ویژگی‌های ردیابی تناسب اندام و ماجراجویی در فضای باز را ارائه می‌دهند، اما در قابلیت‌های این دوساعت هوشمند تفاوت‌های بسیار زیادی است که به بررسی و شناخت آن‌ها می‌پردازیم.

هنگامی که صحبت از بهترین ساعت‌های ورزشی پیشرفته پر قابلیت می‌شود، گارمین و کروس حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. هر دو برند ویژگی‌هایی را برای ورزش در فضای باز ارائه می‌کنند و دارای مدل‌های مختلف خود با مجموعه‌ای از ویژگی‌ها برای استفاده روزمره تناسب اندام مانند تمرین با وزنه و دویدن، همچنین فعالیت‌های خارج از منزل مانند پیاده‌روی، تمرینات سه‌گانه و ماراتن، دوچرخه‌سواری، گلف، اسکی، شنا، غواصی ظاهر می‌شوند. هر دو برند گارمین و کروس به دلیل طراحی بادوام، تجربه کاربری بصری، و عمرباطری مطلوب شناخته ش‌ه اند و امتیازات بالایی از منتقدان فناوری و کاربران به دست آورده‌اند.

همانطور که گفته شد، ردیاب‌های تناسب اندام، ساعت‌های هوشمند و مانیتور قلب Coros و Garmin نقش‌های مختلفی را در زندگی روزمره ما ایفا می‌کنند. ساعت‌های هوشمند گارمین طوری طراحی شده‌اند که اساساً همه چیز را در طول روز از تناسب اندام گرفته تا خواب و سیکل‌های قاعدگی ردیابی کنند. ساعت‌های کروس هم در مقابل مورد استفاده ورزشکاران متعهدی است که به دنبال ارتقای تمرینات خود هستند.

این که کدام ساعت برای شما مناسب است به چند ملاحظه در مورد نحوه استفاده از یک ردیاب خاص و نوع ورزشکاری مربوط می‌شود. برای ابهام زدایی از این موضوع، بیایید نگاهی بیندازیم به چند مدل از محبوب‌ترین مدل‌های هر برند در برابر یکدیگر و عملکرد آن‌ها.

ساعت‌های هوشمند گارمین و کروس و ردیاب‌های تناسب اندام

بهترین ساعت برای دوندگان: Garmin Forerunner 965 در مقابل Coros Pace 3

بهترین ساعت پیشرفته: Garmin epix Pro در مقابل Coros Vertix 2

بهترین ساعت سبک وزن: Garmin Forerunner 745 در مقابل Coros Pace 3

بهترین ساعت مانیتور قلب: Garmin HRM-Pro Plus در مقابل نمایشگر ضربان قلب Coros

بهترین لوازم جانبی: بند و اکسسوری‌های مختلف گارمین در مقابل بند ساعت کروس

تفاوت‌های کلیدی بین ساعت‌های ورزشی گارمین و کروس

ویژگی‌های ساعت هوشمند

تفاوت اصلی بین این دو برند شامل گنجاندن ویژگی‌های ساعت هوشمند یا فقدان آن است. به طور کلی، Coros یک تجربه ساعت‌های ورزشی ساده‌تر را ارائه می‌کند، و متکی به ارائه ابزارهای آموزشی و معیارهای فراوانی است که با مجموعه محدودتری از برنامه‌ها برای ردیابی اعلان‌های خواب، تماس و متن تقویت شده است.

گارمین راه دیگری را پیش می‌برد و مجموعه‌ای جامع‌تر و ارزش‌مندتر از ردیابی ورزش و تناسب اندام را با معیارهای حرفه‌ای، همراه با طیف جامعی از عملکردهای هوشمند ارائه می‌کند.

ساعت ورزشی مناسب برای شما تا حد زیادی به نحوه استفاده از آن بستگی دارد. اگر به دنبال نظارت بیشتر بر سلامت و تناسب اندام هستید، ساعت‌های برند گارمین گزینه انتخابی شماست. اما اگر شما یک ورزشکار آماتور هستید و یا قصد دارید از پایه کسب  اطلاعات کنید، ساعت ورزشی کروس توقعات مورد نیاز شما را تا حدودی برآورده می‌سازد.

معیارهای زیبایی شناسی

در زیر به جزئیات تفاوت‌های طراحی آن‌ها می‌پردازیم، اما به طور کلی، گارمین بر ظاهر شیک و ست‌پذیری تأکید دارد، در حالی که کروس جذابیت آنالوگ‌تر و تقریبا قدیمی‌تری دارد.

قیمت

تفاوت قیمتی زیادی بین ساعت‌های گارمین و کروس وجود دارد. به طور کلی، اگر با بودجه کمی خرید می‌کنید، انتخاب شما به سمت ساعت‌های برند کروس می‌رود.

چگونه مقایسه کردیم

در طول چندین سال گذشته، تقریباً همه نسخه‌های اصلی گارمین و کروس را آزمایش کرده‌ام. من آنها را در تمام انواع فعالیت‌ها، از وزنه‌برداری گرفته تا دویدن، شنا، دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی‌های طولانی، دویدن و موارد دیگر، پوشیده‌ام، و ردیابی تناسب اندام و معیارهای آن‌ها را به‌طور کامل آزمایش کرده‌ام.

بهترین مدل‌ها برای دوندگان

ساعت گارمین Forerunner 965

نقاط مثبت:

 • نمایشگر خیره کننده
 • قابلیت‌های ورزشی حرفه ای
 • مجموعه ای از ویژگی‌های هوشمند کارآمد

نقاط منفی:

 • کمی بزرگتر و سنگین تر از رقبا
ساعت گارمین فوررانر 965
ساعت کروس Pace 3

نقاط مثبت:

 • مجموعه وسیعی از معیارهای تناسب اندام
 • عمر باطری خوب

نقاط منفی:

 • ویژگی های هوشمند محدود
 • صفحه لمسی ضعیف‌تر نسب به گارمین
 • صفحه نمایش کم‌رنگ‌تر از فوررانر

Pace-3

ساعت کروس Pace یکی از بهترین ساعت‌های برند کروس بازار است. Pace 3 که به دلیل ارائه برخی از دقیق‌ترین معیارهای دویدن که می‌توانید مشهور است، همه عوامل معمول مانند سرعت، مسافت، سرعت، کالری سوزانده‌شده و غیره را ردیابی می‌کند، در حالی که ویژگی‌های هوشمند آن نسبتاً ناچیز است، این ساعت مچی برای دوندگان یکی از گزینه‌های انتخابی است.

ساعت گارمین Forerunner 965 نیز یک ردیاب فوق‌العاده است، که قطعاً با شناخت آن اولویت اولتان خواهد بود. صفحه نمایش خیره کننده AMOLED، ویژگی‌های هوشمند مانند پرداخت بدون تماس، Spotify در داخل هواپیما، ردیابی خواب با کیفیت، نقشه های آفلاین، و حتی چراغ قوه و همراه بودن با برخی ابزارهای دقیق ردیابی، دویدن را برای شما لذت بخش خواهد کرد.

  پر قابلیت‌‌ترین مدل‌ گارمین و کروس
ساعت گارمین epix Pro

نکات مثبت:

 • بهترین نمایشگر در کلاس خود
 • معیارهای گسترده سلامتی و هوشمندی
 • ویژگی های هوشمند گسترده
 • قابلیت‌های ورزشی بسیار بالا همراه با سنسورهای پیشرفته

نکات منفی:

 • سایز بزرگ (برای مچ‌های باریک و ظریف)
ساعت گارمین epix Pro Gen 2 Sapphire 47 mm
ساعت کروس Vertix 2
 • قیمت پایین‌تر از مدل گارمین
 • عمر باتری طولانی
 • صفحه نمایش روشن
 • بسیاری از ویژگی های هوشمند

نکات منفی:

 • بزرگ و سنگین

coros-vertix

 

ساعت گارمین epix Pro دقیقاً همان ساعت پیشرفته منتخب است. تقریباً تمام کارهایی را که یک ساعت هوشمند می‌تواند انجام دهد، برای شما انجام می‌دهد، گسترده‌ترین طیف سنج‌های تناسب اندام را ردیابی می‌کند، و نمایشگر واضحی دارد. بادوام ساخته شده است و جلوه چشمگیری دارد.

ویژگی‌های جدید دویدن مانند امتیاز کوهنوردی (که توانایی شما در شارژ کردن از تپه‌ها را اندازه‌گیری می‌کند) و نمره استقامت (که ترکیبی از قابلیت‌های دویدن و پیاده‌روی شما برای تعیین تناسب اندام شما برای دویدن در مسافت طولانی است) برای دوندگان مشتاق جذاب خواهد بود. مهم نیست که کدام یک از سه اندازه این ساعت گارمین را انتخاب می‌کنید، هر سه ظاهری درشت دارد و قطعاً از نظر قیمتی گزینه بالاتری است، اما برای یک ساعت ورزشی که تقریباً همه چیز را انجام می دهد، شکست دادن آن دشوار است.

ساعت کروس Vertix 2 به طور مشابه بسیار بزرگ و گران است (اگرچه نه به اندازه گارمین)، اما از نظر آنچه ارائه می دهد نیز به همان اندازه گسترده است. این ساعت با ردیابی تناسب اندام کافی برای مربیان پیشرفته، مجموعه‌ای از عملکردهای هوشمند و صفحه‌نمایش پر وضوح و روشن، یک ساعت ورزشی بسیار توانا است.

با این حال، جایی که واقعاً خود را متمایز می کند، عمر باتری است. 60 روز در حالت ساعت هوشمند و 140 ساعت در حالت GPS شارژ نگه می‌دارد.

 

بهترین ساعت سبک وزن گارمین و کروس
ساعت گارمین Forerunner 745

نکات مثبت:

 • ردیابی و معیارهای ورزشی عالی مخصوصا دویدن
 • قیمت اقتصادی و در عین حال قابلیت‌های فراوان
 • پشتیبانی از ویژگی‌‎های هوشمند

نکات منفی:

 • ردیابی خواب متوسط
​ساعت گارمین فوررانر 745 Forerunner
ساعت کروس Pace 3

نکات مثبت:

 • بسیار سبک وزن
 • عمر باطری خوب
 • ردیابی تناسب اندام برجسته

نکات منفی:

 • ویژگی‌های هوشمند محدود
 • صفحه لمسی با تاخیر

pace 3 silicone

در مورد ردیاب‌های در حال اجرا، ساعت گارمین Forerunner 745 یک گزینه عالی در سراسر جهان است، و سبک‌ترین ساعت در خط تولید گارمین است. در حالی که همه قابلیت‌های گسترده دویدن و ردیابی تناسب اندام را ارائه می‌کند که خط تولید Forerunner به آن معروف است، همچنین مقرون به صرفه‌تر از همنام‌هایش در سری‌های مختلف است.

عملکرد ساعت هوشمند این ساعت گارمین برای یک ساعت سبک وزن مناسب جهت دویدن است، و اضافه شدن اخیر تشخیص حادثه به شما کمک می‌کند در هنگام دویدن ایمن باشید. عمر باطری ضعیف‌تری دارد و می‌تواند از چند معیار خواب بیشتر استفاده کند، اما برای ساعتی به این سبک و مقرون به صرفه قابلیت‌های زیادی برای ارائه دارد.

ساعت کروس Pace 3 با وزن 30 گرم، سبک‌ترین وزن‌ترین در لیست است و در حال دویدن احساس می‌کنید چیزی روی مچ خود ندارید. ساعتی با این تریم، مطمئناً معیارهای تناسب اندام زیادی را ارائه می‌دهد. از نظر ویژگی‌های هوشمند کمی لنگ می زند، و سنسورهای آن‌ها نسبت به گارمین مدل Forerunner 745 ضعیف‌تر است.

بهترین مانیتور قلب

بلت سینه گارمین HRM-Pro Plus

نکات مثبت

 • بند راحت
 • عمر باطری عالی
 • سرعت و فاصله را زمان استفاده در داخل خانه و باشگاه به خوبی پیگیری می‌کند
 • ضد آب (قابل استغاده در ورزش‌های آبی)

نکات منفی:

 • تنها باید با ساعت گارمین همگام می‌شود

accessory

بازوبند کروس Heart Rate Monitor

نکات مثبت

 • روی بازو پوشیده شده می‌شود
 • تنظیم آسان روی بازو
 • بسیار دقیق و قابل اعتماد
 • ضد آب

نکات منفی

 • غنی‌ترین HRM موجود در بازار بحساب نمی‌آید

HRM-coros

در سال‌های اخیر، دستگاه پایش ضربان قلب گارمین به دلیل دقت بالای آن در تمام شرایط بهترین نمره را کسب کرده است. بلت سینه‌ای  HRM-Pro Plus گارمین این دقت را به سطح جدیدی ارتقا می‌دهد. همچنین طیفی از پویایی‌های دویدن مانند نوسان عمودی، زمان تماس با زمین و طول گام را به تصویر می‌کشد تا به شما در بهبود فرم خود کمک کند.

برخلاف بسیاری دیگر از مانیتورهای ضربان قلب، این دستگاه قادر به ردیابی مسافت و سرعت روی تردمیل است. این بلت سینه‌ای گارمین با عمر باطری بالا، فوق‌العاده بسیار راحت است و گجتی عالی برای یک دونده جدی محسوب می‌شود.

در حالی که اکثر مانیتورهای ضربان قلب روی قفسه سینه بسته می‌شوند، مانیتور Coros روی بازو قرار می‌گیرد و جایگزینی را ارائه می‌دهد که یکی از راحت ترین مواردی است که می توانید پیدا کنید. بند نه تنها برای تناسب کامل به راحتی تنظیم می‌شود، بلکه مواد نایلونی/اسپندکس آن بر روی پوست حساسیتی ایجاد نمی‌کند.

این مانیتور در ردیابی طیف وسیعی از معیارهای سلامتی بسیار دقیق است، اگرچه به اندازه برخی از HRM های گران قیمت موجود همانند گارمین از ویژگی‌های مختلف غنی نیست. یک مزیت اصلی آن این است که می‌توان از طریق هر دستگاه بلوتوثی استفاده کرد و نیازی به اتصال به اکوسیستم گسترده تر کروس نیست، برخلاف گارمین، که اساساً باید HRM آن را با ساعت گارمین سینک کنید.

بهترین لوازم جانبی

بند ساعت گارمین

گارمین بندهایی را در طیف گسترده‌ای از رنگ ها و مواد از جمله سیلیکون، نایلون، فلز و حتی چرم برای ساعت‌های خود ارائه می‌دهد. بندهای گارمین بسیار بادوام هستند و به طور قابل اعتمادی راحت. (به جز گزینه های چرمی، که برخی از منتقدان گفته اند که ممکن است کمی روی پوست احساس شود).

بندهای ساعت کروس

وقتی صحبت از بندها می شود، کروس تا حدودی محدودتر است. بند ساعت‌های کروس در رنگ‌های متنوعی موجود است، اما به اندازه پیشنهادات گارمین نیستند. آنها همچنین از نظر مواد محدودتر هستند و به بندهای نایلونی و سیلیکونی محدود می‌شوند.

پرسش و پاسخ:
 • آیا برای بهبود سلامت و تناسب اندام خود به ردیاب نیاز دارم؟

خیر، اما ابزارهایی برای ردیابی کالری سوزانده شده، گام‌ها، تمرینات و سایر فعالیت‌ها مطمئناً می‌توانند برای تنظیم دقیق تلاش‌های شما مفید باشند، به خصوص اگر یک ورزشکار حرفه‌ای هستید.

آیا یک ساعت ورزشی به طور خودکار متوجه می شود که من در حال تمرین هستم تا شروع به ردیابی فعالیتم کند؟

برخی از مدل‌ها بله و برخی خیر. مثلا ساعت کروس Pace 3 مستلزم این است که شما به صورت دستی تمرین خود را انتخاب کرده و استارت بزنید، در حالی که بطور مثال ساعت گارمین Venu 3 به طور خودکار تمرینات را تشخیص می‌دهد.

 • مهمترین معیارهایی که باید ردیابی شوند شامل چه مواردی می‌شود؟

این به معیارها به شما بستگی دارد، اما اکثر کاربران به عواملی مانند کالری سوزانده شده، زمان و مسافت، ضربان قلب، قدم‌های طی شده و آمار مربوط به خستگی و ریکاوری نگاه می‌کنند. با این حال، هرچه اهداف شما پیشرفته‌تر باشد، ممکن است بخواهید معیارهای شما هم دقیق‌تر شود. برای مثال، دوندگان مسابقات به داده‌های مربوط به طول مسیر و مسافت گام، زمان مسابقه در شرایط مختلف، تعادل چپ و راست و موارد دیگر اهمیت می‌دهند.

 • ردیاب‌های تناسب اندام چقدر دقیق هستند؟

این کاملا به برند بستگی دارد. گارمین در معیارهای خاصی مانند تعداد گام‌ها، سرعت و ارتفاع بسیار، پایش خواب و غیره بسیار دقیق و کارآمد است، کروس در سطحی پایین‌تر از گارمین قرار دارد ولی هنوز هم قابل اعتماد است.

دیدگاهتان را بنویسید