اخبار

فهرست کامل ساعت‌های گارمین مجهز به قابلیت نوار قلب (ECG)

ECG-Garmin

اکثر ساعت‌های جدید لیست گارمین، قابلیت پشتیبانی از برنامه ECG را دارند. البته این قابلیت بسته به این که شما در کدام کشور زندگی می‌کنید هم دارد. قابل ذکر است که عملکرد این برنامه منوط به تایید قانونی است که براساس منطقه جغرافیایی تغییر می‌کند و لایه‌ای از پیچیدگی را برای کاربران در سراسر جهان به همراه دارد.

با این حال، افراد آگاه به فناوری روش هایی برای دور زدن این محدودیت‌های جغرافیایی پیدا کرده‌اند که دسترسی گسترده‌تر به این ویژگی مهم پایش سلامت را تضمین می‌کند.

پشتیبانی ساعت‌های گارمین از اپلیکیشن ECG

اولین ساعت گارمین با پشتیبانی از اپلیکیشن ECG، ونو2 پلاس بود که در ژانویه ۲۰۲۳ تاییدیه این ویژگی را دریافت کرد. این در حالی است که سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به این موضوع واکنش نشان داده است. این موضوع راه را برای فروش دستگاه‌هایی با این ویژگی در ایالات متحده باز کرد. از آن زمان تاکنون شماری دیگر از ساعت‌های گارمین این قابلیت را دریافت کرده‌اند.

ECG-app

همانطور که بالاتر هم گفته شد قابلیت نوار قلب ساعت‌های گارمین وابسته به کشوری است که در آن زندگی می‌کنید.

داشتن یکی از این ساعت‌های گارمین لیست بالا، دسترسی به اپلیکیشن ECG را تضمین نمی‌کند، چرا که در دسترس بودن آن منوط به کشوری است که در آن هستید. ویژگی ECG مستلزم آن است که گارمین پیش از عرضه، مجوزهای لازم را از مراجع نظارتی هر کشور یا منطقه جغرافیایی دریافت کند. برای مثال، کاربران اروپایی در حال حاضر با محدودیت‌هایی در دسترسی به این ویژگی مواجه هستند. اینطور که پیداست، تنها کاربران ایالات متحده، تایوان، هنگ کنگ و ویتنام می‌توانند از ECG در ساعت‌های گارمین خود استفاده کنند.

شاید شنیدن تنها نام این چند کشور برای این قابلیت مهم پایش سلامتی، شما را متعجب کند و خبر بدی بحساب آید اما از طرفی خبر خوب این است که راهی برای دور زدن این تحریم و استفاده از ECG گارمین وجود دارد. اما این کار از طرف گارمین سازنده ساعت‌های هوشمند و شرکت اطلس ره‌نگار آریا وارد کننده محصولات گارمین در ایران توصیه نمی‌شود و انجام این کار نیاز به چندین مرحله دارد که می‌تواند برای دستگاه شما مخاطره آمیز باشد. علاوه بر این، همیشه این خطر وجود دارد که استفاده از روش‌های غیر مجاز برای فعال کردن ویژگی‌های دستگاه شما می‌تواند به آن آسیب برساند یا گارانتی شما را باطل کند.

اگر بخواهیم تنها اشاره کوتاهی به این راه میانبر بزنیم باید گفت تنها کافیست تغییر موقعیت حساب کاربری خود را به ایالات متحده تغییر دهید، استفاده از یک اپلیکیشن مکان یاب VPN و GPS و خاموش کردن WiFi است. سپس ساعت را مجددا راه اندازی کنید. شاید در آینده مقاله‌ای کامل‌تر در مورد نحوه فعال سازی اپلیکیشن ECG ساعت گارمین در کشورهایی که در حال حاضر پشتیبانی نمی‌شوند را آماده و انتشار دهیم.

چگونه با ساعت گارمین ECG بگیریم؟

اپلیکیشن ECG گارمین یک جایگزین پزشکی نیست اما اطلاعاتی در مورد ریتم قلب شما ارائه می‌دهد. برای یافتن نشانه‌های فیبریلاسیون دهلیزی به یک اسکن پالس ۳۰ ثانیه ای نیاز است. محدودیت هایی نیز وجود دارد مانند اینکه شما باید بیش از ۲۲ سال سن داشته باشید و از میدان‌‎های الکترومغناطیسی قوی هم به دور باشید.

استفاده از برنامه ECG گارمین ساده است. اطمینان حاصل کنید که ساعت به درستی روی مچ شما جای گرفته است، سپس برنامه را باز کنید و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید. دست خود را بر روی میز ثابت قرار دهید و با انگشت شصت و سبابه آن را لمس کنید. پس از ۳۰ ثانیه، نتایج خود را روی اپلیکیشن مشاهده خواهید کرد. این اپلیکیشن وضعیت ریتم قلب شما از جمله ریتم طبیعی سینوس، ضربان قلب بالا / پایین یا فیبریلاسیون دهلیزی بالقوه (که نیاز به مراجعه به پزشک دارد) را نمایش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید