اخبار

Tacx Neo 3M در مقابل Neo 2T: مقایسه نسل های ترینرها

Tacx Neo 3M در مقابل Neo 2T: مقایسه نسل های ترینرها

Tacx Neo 3M در مقابل Neo 2T: مقایسه نسل های ترینرها

گارمین Tacx Neo 3M را معرفی کرده است، اولین مربی پرچمدار جدید توربو دوچرخه در این محدوده از زمان Tacx Neo 2T در سال 2019.

چهار سال بعد، گارمین به دنبال تغییر اساسی بسیاری از اصول اولیه نبوده است.

هر دوی این مربی‌های توربو دارای حداکثر مقاومت 2200 وات هستند و می‌توانند 25 درصد شیب را شبیه‌سازی کنند.

آن‌ها شبیه‌سازی «احساس جاده» را دارند که این خانواده برای آن پایین است، و شبیه‌سازی سراشیبی.

با این حال، تغییرات عمده ای در جاهای دیگر وجود دارد که احساس استفاده از این ترینر توربو را کاملاً تغییر می دهد.

یک جهش بزرگ در هزینه

Garmin Tacx Neo 3M با قیمت 1999 دلار و Tacx Neo 2T 1399 دلار به فروش می رسد. در زمان نگارش این مقاله، مدل قدیمی‌تر نیز با قیمت 899 دلار به فروش می‌رسد.

اختلاف 600 دلاری حتی در RRP به این معنی است که قطعاً فرصتی برای Neo 2T وجود دارد که برای مدتی طولانی در قفسه‌ها باقی بماند.

شامل کاست

بخشی از تفاوت قیمت به کاست مربوط می شود. Neo 3M شامل یکی است، Neo 2T ندارد. می توانید انتظار پرداخت 50 تا 90 دلار را برای یک کاست 11 سرعته مناسب داشته باشید

بدنه بزرگتر، کمی سنگین تر

Tacx Neo 3M دارای بدنه بسیار بیشتری نسبت به Neo 2T است، تا حد زیادی به این دلیل که منبع تغذیه در حال حاضر در بدنه تعبیه شده است. این باعث می شود فقط کابل برق از پشت خارج شود. بدون آجر

در صورت تمایل می‌توانید از Tacx Neo 3M بدون برق استفاده کنید، البته تا زمانی که قصد استفاده از ویژگی شبیه‌سازی سراشیبی را ندارید. این نیز بخشی از Neo 2T است.

منبع تغذیه یکپارچه بدون شک به افزایش وزن، از 21.5 کیلوگرم به 23.6 کیلوگرم کمک می کند.

صفحه حرکتی داخلی

یک صفحه حرکتی داخلی بارزترین تغییر در این نسل است. این اجازه می دهد تا کل قسمت بالایی توربو مربی هنگام سوار شدن به عقب و جلو حرکت کند، در هر جهت حدود 2.5 سانتی متر.

صفحات راکر جداگانه سالهاست که وجود دارند. نسخه خود Tacx برای سری Neo در سال 2022 منتشر شد. Neo 3M به طور موثر این فناوری را در آن ایجاد می کند. صفحه حرکتی Tacx به تنهایی 300 دلار قیمت دارد. این به توضیح بخش بزرگی از افزایش قیمت در این نسل کمک می کند، اما نه تقریباً همه آن.

این نیز به توضیح نام کمک می کند. “M” Tacx Neo 3M مخفف “motion” است.

افزایش پنهان قدرت و دقت

در حالی که هیچ افزایش چشمگیری از نظر مقاومت اوج یا شبیه سازی شیب Tacx Neo 3M وجود ندارد، ظاهراً سیستم مقاومت داخلی بهتری دارد.

برای تمرینات ساختاریافته، برای دقت در دورهای پایین بسیار بهبود یافته است، حتی اگر ادعای “+/- 1٪ دقیقاً مشابه ادعای Neo 2T باشد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، نگاهی به بررسی ویدیوی DC Rainmaker بیندازید. این نگاه خوبی به معنای واقعی آن در عمل ارائه می دهد.

دسته یکپارچه

اگر مکانی برای قرار دادن یک مربی توربو دائمی ندارید، خبر خوب، Tacx Neo 3M اکنون دارای یک دسته تعبیه شده در بدنه است. و مانند قبل، بال‌های این مربی تا می‌شوند، به این معنی که می‌توانید آن را به طور نسبتاً مؤثری به دیوار فشار دهید.

آداپتور Wi-Fi اختیاری

Tacx Neo 3M به طور استاندارد از بلوتوث یا ANT+ برای اتصال به دستگاه‌های دیگر استفاده می‌کند، اما Garmin همچنین یک آداپتور Wi-Fi پلاگین را ارائه می‌کند که به آن اجازه می‌دهد مستقیماً به اینترنت متصل شود.

این آداپتور 130 دلار قیمت دارد که هزینه کل را به 2130 دلار می رساند. آخرین مربی هوشمند Kickr Wahoo 1300 دلار قیمت دارد و دارای وای فای است. باز هم ظاهر خوبی برای اعتبار Tacx Neo 3M نیست.

نتیجه گیری : ارزش اضافی را دارد؟

در حالی که Garmin Tacx Neo 3M یک مربی توربوی پیشرفته‌تر و شاید همه‌جانبه‌تر از مدل قبلی خود است، توصیه کردن آن بدون اینکه واقعاً در مورد آنچه در اینجا به دست می‌آورید واقعاً فکر کنید دشوار است.

این موضوع با فروش خود گارمین، در زمان نگارش، برجسته شده است، که باعث می شود Neo 2T کمتر از نصف هزینه Neo 3M باشد. لحظه عجبی است

البته، برخی از افراد به دوچرخه سواری در داخل خانه علاقه زیادی دارند، خرید بهترین ها تقریبا بدون توجه به هزینه آن منطقی است. و حداقل در برخی زمینه ها، Tacx Neo 3M به نظر می رسد استانداردهای جدیدی را برای این زمینه تعیین کند.

 

برای مشاوره و خرید محصولات گارمین با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید