اخبار

ورزش شنا و کاهش وزن با ساعت هوشمند و مربی مجازی گارمین

ورزش شنا و کاهش وزن با ساعت هوشمند و مربی مجازی گارمین

ورزش شنا و کاهش وزن با ساعت هوشمند و مربی مجازی گارمین

آیا شما هم فکر می کنید که برخی از حرکات شنا نمی تواند ورزش محسوب شود؟ آیا تصویر این افراد مسن را در ذهن دارید که بدون خیس شدن موهایشان شنا می کنند؟ خب اشتباه میکنی! برعکس، شنا یک ورزش بسیار موثر برای کاهش وزن است.

سر خوردن در آب، انجام حرکات منظم و احساس بی وزنی می تواند اثراتی به اندازه مدیتیشن داشته باشد. کاشی های کوچک آبی و آب گوارا استخر می تواند به شما کمک کند تا از استرس روزانه خلاص شوید. اما تمرینات شنا فقط برای آرامش نیست. شنا همچنین به کاهش وزن سالم کمک می کند. برخلاف دویدن، شنا به مفاصل یا رباط های شما آسیب نمی رساند. شناور شدن روی آب به استراحت مفاصل شما بعد از یک روز خسته کننده کمک می کند. وقتی شنا می کنید، فقط حدود 10 درصد از توده بدن خود را پشتیبانی می کنید!

چگونه شنا می تواند به کاهش وزن شما کمک کند؟

هنگامی که در آب ورزش می کنید، همزمان از عضلات بیشتری نسبت به سایر فعالیت های بدنی استفاده می کنید: علاوه بر عضلات ساق پا و باسن، بازوها، شانه ها، سینه ها و پشت خود را نیز کار می کنید. به طور خلاصه تمام بدن درگیر است. شنا حتی می تواند به کاهش چربی شکم شما کمک کند. شنا برای ماهیچه ها مفید است زیرا آب 14 برابر بیشتر از هوا مقاومت می کند.
این بدان معناست که حتی یک حرکت سینه ساده می تواند تا 500 کالری در ساعت بسوزاند. با افزایش سرعت، حتی می توانید به 700 کالری در ساعت برسید! این رقم با کرال یا پروانه بیشتر می شود، زیرا حرکت آنها به انرژی بیشتری نیاز دارد.

برای سوزاندن کالری در استخر، به تکنیک خوبی نیاز دارید!

همانطور که توضیح دادیم تعداد کالری سوزانده شده بستگی به نوع شنا دارد. اما تکنیک شنا به همان اندازه مهم است. اگر این کار را به درستی انجام ندهید، احتمال آسیب دیدگی شما بیشتر از کاهش وزن است. به همین دلیل است که باید تکنیک خود را بیش از هر چیز بهبود بخشید.

کدام شنا بیشتر به کاهش وزن کمک می کند؟ به گفته المار ترونز-کارلیسی، محقق ورزشی در Institut für Prävention und Nachsorge (IPN) در کلن، اگر شناگر به اندازه کافی آموزش دیده باشد که تلاش خود را برای مدت طولانی بدون استراحت و بدون استراحت انجام دهد، خزیدن جلویی مؤثرتر است. بی نفس همچنین شنای ایده‌آل برای تمرین‌هایی است که شدت و سرعت آنها متفاوت است (برای هر کسی که می‌خواهد کالری بیشتری در حین شنا بسوزاند ضروری است). این سکته بار یکنواخت را بر روی پاها، پایین و بالاتنه وارد می کند و همزمان تمام عضلات را تقویت می کند.

آیا هنوز قبل از تسلط بر کرال جلو نیاز به تمرین دارید؟ نترسید، می توانید با کرال سینه نیز وزن کم کنید. همچنین این سکته مورد علاقه بسیاری از شناگران مبتدی است. سکته سینه نیز راه خوبی برای از بین بردن چربی های شکمی است.

شنا با ساعت گارمین

شنا برای کاهش وزن: بدون برنامه، شکست تضمینی است!

مانند همه ورزش‌های استقامتی، شنا به لطف تمرینات اینتروال کاهش وزن را آسان‌تر می‌کند. به جای انجام کارهای طولانی با سرعت راحت، باید به خودتان فشار بیاورید که برای دوره های کوتاه و به دنبال آن استراحت های کوتاه، سریع تر و سریع تر حرکت کنید. با اجرای یک برنامه تمرینی هفتگی در مسیر خود بمانید.

هفته اول شما می تواند اینگونه باشد: سه جلسه شنا در هفته:

روز 1: با 150 متر شنای آرام بدن خود را گرم کنید، سپس 10 در 100 متر با سرعت سریع، با 15 ثانیه استراحت پس از هر فاصله. با شنا کردن 150 متر آهسته تر به استراحت برگردید.
روز دوم: قبل از تمرین بعدی یک روز استراحت کنید.
روز سوم: گرم کردن 150 متر. این بار 4×200 متر را با سرعت سریع با 60 ثانیه استراحت پس از هر فاصله شنا کنید و با 150 متر با سرعت کمتر به پایان برسانید.
روز چهارم: استراحت
روز پنجم: گرم کردن 150 متر. سپس به طور فزاینده ای مسافت های کوتاه تری (200/150/100/50 متر) شنا کنید و تمرین را یک بار تکرار کنید. بعد از هر فاصله 30 ثانیه ای استراحت کنید. با شنا کردن 150 متر آهسته تر به استراحت برگردید.
ورزش منظم شانس شما را برای کاهش وزن افزایش می دهد
چند وقت یکبار باید شنا کرد؟ به طور کلی، اگر سه تا چهار بار در هفته به مدت 30 تا 45 دقیقه شنا کنید، راحت تر وزن کم می کنید.

با این حال، اگر می خواهید از همان ابتدا سریع شنا کنید و فقط به کالری سوزانده شده فکر کنید، بهترین توصیه دنیا برای شما هیچ فایده ای نخواهد داشت. به این ترتیب استقامت یا تکنیک خود را بهبود نمی دهید. در شروع هر تمرین، شما واقعاً باید حداقل 100 متر شنا کنید تا بدن خود را گرم کنید، و در پایان جلسه، 100 یا 200 متر برای خنک شدن باید شنا کنید. در طول جلسه خود، حتماً خود را تطبیق دهید. ورزش شنا و کاهش وزن با ساعت هوشمند و مربی مجازی گارمین

سرعت شما، اما همچنین طول و استراحت شما.

شنا برای کاهش وزن: لوازم جانبی در اختیار شما

فقط ایده انجام طولانی مدت استخر شما را دلسرد می کند؟ آیا می خواهید جلسات شنا خود را تغییر دهید؟ لوازم جانبی زیادی برای بهبود خود وجود دارد. مثلاً چرا باله ها را امتحان نمی کنید؟ آنها هم برای مبتدیان و هم برای شناگران با تجربه مفید هستند. آنها به شما اجازه می دهند تا عضلات پا را هدف قرار دهید و تکنیک پایین تنه خود را بهبود بخشید، اما همچنین انعطاف پذیری مچ پا را نیز بهبود بخشید.

پدها و شناورهای کششی برای افراد با تجربه کافی در نظر گرفته شده است. می‌توانیم پدها را با باله‌های بزرگ برای دست‌ها مقایسه کنیم. آنها ضربه دست ها و در نتیجه مقاومت در آب را افزایش می دهند. هر تمرینی می تواند یک چالش باشد. شناورهای کششی بین پاها قرار می گیرند تا باسن را به سطح آب برساند. آنها ثبات شناگر را افزایش می دهند و موقعیت خود را در آب بهبود می بخشند. این به او اجازه می دهد بیشتر روی بازوها تمرکز کند و حرکات خود را به درستی انجام دهد.

شنا با ساعت گارمین Swim 2

یک ساعت برای شنا؟

اگر اطلاعات دقیقی در مورد بدن خود می‌خواهید، مانند ضربان قلب فعال، SWOLF (تعداد ضربات در طول)، مسافت، سرعت یا نوع شنا، Garmin Swim 2، ساعت اختصاص داده شده به شنای آزاد یا در استخر، واقعا برای شما ساخته شده است هنگامی که فعالیت خود را شروع کردید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که شنا کنید!

برای مشاوره و خرید محصولات گارمین با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید