اخبار

بررسی نسخه جدید نرم‌افزار گارمین کانکت، ورژن 5

Garmin connect

پس از ماه‌ها آزمایش، بالاخره آخرین به‌روزرسانی اپلیکیشن گارمین کانکت منتشر شد. نسخه 5 گارمین کانکت تجربه کاربری کاملاً جدیدی را با طراحی بروزتری ارائه می‌دهد که تأکید قابل توجهی بر ظاهر و رابط  کاربری دارد. مهمتر از همه، تغییر صفحه اصلی با تمرکز بر سفارشی‌سازی‌های کاربر جهت در دسترس بودن تمام قابلیت‌های نرم‌افزاری.

پس از به روز رسانی نرم افزار گارمین کانکت به آخرین ورژن، گارمین یک مرحله شخصی سازی را پیش رویتان قرار می‌دهد. از کاربران دعوت می‌شود که تمرکز اصلی داشبورد خود را از میان گزینه‌هایی مانند Be Healthy، Stay Active،Track My Training یا Custom (شخصی‌سازی) انتخاب کنند. با انتخاب یکی از این موارد، آماری را که در مرکز توجه قرار می گیرد، سفارشی می کنید. البته، بعداً هم خواهید توانست آنچه را که می‌خواهید در صفحه اصلی مشاهده کنید ویرایش کنید.

Garmin app

زیبایی شناسی جدید حول یک قالب تمیز و دسته‌بندی شده از دیگر اتفاقات داشبورد ورژن جدید گارمین کانکت است. می‌توانید روی صفحه به بالا و پایین و همچنین چپ و راست اسکرول کنید و با کلیک بر روی هر بخشی به جزئیات بیشتر هدایت شوید.

Garmin-Connect-V5

نظرات کاربران گارمین کانکت ورژن 5

برخی از کاربران طرفداران طراحی جدید گارمین کانکت هستند و آن‌را کابردی‌تر می‌دانند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می‌دهند با ورژن‌های قبلی این نرم‌افزار کار کنند.

در واقع اگر پلتفرم‌های نطر‌سنجی رسانه‌ای همانند Reddit را بررسی کنید، به نظر می‌رسد که گروه دوم در اکثریت هستند.

ظاهر و حس تعامل کاربر با نرم‌افزار

در قلب این انتقاد، کاهش درک شده در تراکم اطلاعات، مبادله داده ها برای جذابیت بصری نهفته است. تاکید بر باکس‌های اطلاعاتی بزرگ‌تر و زیبایی‌شناسی تمیزتر به این معنی است که اطلاعات کمتری در یک زمان روی صفحه نمایش قرار می‌گیرد.

این کار کاربران را مجبور می‌کند تا برای دسترسی به معیارهایی که قبلاً با یک نگاه سریع می‌توانستید ببیند، هم اکنون در ورژن پنجم باید بیشتر اسکرول کنید تا به آن‌ها برسید. ناوبری کلی نیز کمتر جنبه بصری دارد و باکس‌های حیاتی اطلاعاتی در منوها عمیقا مدفون شده است.

کاربران همچنین از ناتوانی در شخصی‌سازی داشبورد خود به شکل ورژن‌های قبلی گذشته ابراز تاسف می‌کنند. افزودن کاشی‌ها برای معیارها یا فعالیت‌های خاص دیگر گزینه‌ای نیسیت و کاربران را به انتخاب‌های از پیش تعیین‌شده توسط گارمین محدود می‌کند.

به طرز ناامیدکننده‌ای، حتی ویژگی‌های به ظاهر ساده مانند ویرایش زمان‌های خواب، مستقیماً از صفحه اصلی حذف شده‌اند و یک مرحله اضافی به یک فرآیند ساده اضافه می‌کنند.

کدگذاری رنگی پر جنب و جوش که نشان دهنده دستیابی به هدف یا پیشرفت بوده، از بین رفته و با طرح‌های رنگی ظریف‌تر و با تاثیرگذاری کمتر جایگزین شده است. این تغییر بسیاری از کاربران را به عنوان یک گام به عقب در توانایی برنامه گارمین کانکت برای تشویق و سوق دادن کاربران به سمت اهداف خود مورد توجه قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید