اخبار

چرا ساعت گارمین من سیگنال جی پی اس را دریافت نمی‌کند؟

my garmin watch will not find gps signal

چرا ساعت گارمین من سیگنال جی پی اس را دریافت نمی‌کند؟

عوامل متعددی وجود دارد که می‌تواند باعث شود ساعت گارمین شما مدت زیادی طول بکشد و یا حتی سیگنال ماهواره جی پی اس را پیدا نکند. قرار گرفتن در مکانی بدون مانع نسبت به آسمان (ماهواره‌های ارسال جی پی اس)، امکان دستیابی سریع به ماهواره را با کمترین ضریب خطا فراهم می‌سازد. در این مقاله قصد بررسی عامل یا عوامل عدم دریافت سیگنال جی پی اس در ساعت گارمین می‌پردازیم.

چرا ساعت من ماهواره‌های ارسال سیگنال جی پی اس را پیدا نمی‌کند؟

اگر یک ساعت گارمین در فضای باز سیگنال ماهواره‌ای را دریافت نمی‌کند، موارد زیر ممکن است به حل مشکل کمک کند:

  • اطمینان حاصل کنید که ساعت منظره‌ای واضح و بدون مانع به آسمان داشته باشد. ساختمان‌ها، پوشش‌های پاسیو، شاخ و برگ‌های متراکم دلیلی عمده بر اختلال سیگنال جی پی اس ها است.
  • اگر آخرین باری که از ساعت گارمین خود استفاده کرده اید، بیش از 100 مایل می‌گذرد و بیش از دو هفته است که سیگنالی را همگام سازی و یا دریافت نکرده‌اید، یا به تازگی ساعت گارمین خود را بازنشانی کرده اید، ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا سیگنال ماهواره ای دریافت کنید. در بیشتر موارد، دریافت سیگنال در شرایط ایده آل تا 5 دقیقه طول می‌کشد، اما در برخی موارد ممکن است این زمان تا 20 دقیقه هم زمان صرف کند. کمک به زمان‌های دریافت سریع‌تر سیگنال جی پی اس هم راهکارهایی دارد که در مقاله‌های بعدی به آن می‌پردازیم.
  • ساعت گارمین خود را برنامه گارمین کانکت و یا برنامه گارمین اکسپرس همگام‌سازی کنید تا آخرین اطلاعات موقعیت مکانی ماهواره‌ای موجود را دریافت کنید.
  • همچنین اگر ساعتتان جدیدترین آپدیت ارائه شده رسمی از گارمین را ندارد، با نرم‌افزار Garmin Express به روز رسانی را بررسی کنید.
  • راه حل دیگر انجام یک تنظیم مجدد (ری استارت) یا خاموش و روشن کردن ساعت است که به رفع این مشکل کمک می‌کند. (برای اطلاع از مراحل خاموش کردن ساعت، دفترچه راهنمای ساعت گارمین خود را را بررسی نمایید)

Garmin Watch

به روز نگه داشتن نرم‌افزار ساعت گارمین

مهم است که از آخرین نسخه نرم‌افزار ساعت خود استفاده کنید. به روز رسانی نرم‌افزار اغلب شامل به روز رسانی هایی است که جی پی اس ساعت را بهبود می‌بخشد. برای به روز رسانی نرم افزار خود، به نصب آخرین ورژن از نرم‌افزار در دستگاه تناسب اندام خود (ساعت یا جی پی اس) مراجعه کنید.

EPO یا CPE در ساعت گارمین چیست؟

داده‌های مدار پیش‌بینی توسعه‌یافته Extended Prediction Orbit (EPO) به دستگاه‌های جی پی اس اجازه می‌دهد تا مکان‌هایی که ماهواره‌ها در آسمان خواهند بود را پیش‌بینی کنند. این امر زمان دریافت GPS را کاهش می‌دهد. با داده‌های به روز شده EPO یا CPE، به جای 2-3 دقیقه برای یافتن سیگنال های GPS، معمولا کمتر از 30 ثانیه طول می‌کشد.

چگونه وضعیت EPO یا CPE را بررسی کنم؟

وضعیت EPO یا CPE را می‌توان در قسمت About در منوی System یا Setup ساعت گارمین خود بررسی کنید. فایل‌های EPO و CPE تاریخ انقضا دارند و منقضی می‌شوند و معمولاً فقط برای بازه‌ای بین 3 تا 14 روز به خوبی عمل می‌کنند. برای دانلود داده‌های جدید EPO یا CPE، ساعت گارمین خود را به طور مرتب آپدیت نمایید. برای کمک به یافتن منوی About ساعت یا جی پی اس گارمینی خود به دفترچه راهنمای همراه محصول مراجعه کنید.

اطلاعات مکان در جی پی اس چگونه بارگیری می‌شود؟

هنگامی که دستگاه گارمین شما داده‌ها را با حساب گارمین کانکت شما همگام‌سازی می‌کند، اطلاعات مکان ماهواره‌ای به‌طور دوره‌ای بازخوانی می‌شود. اگر دستگاه بیش از 14 روز استفاده نشده باشد یا زمانی که بیش از 100 مایل از آخرین اتصال ماهواره‌ای خود را طی کرده باشد، ممکن است این داده‌ها قدیمی باشند. قبل از شروع یک فعالیت جی پی اس، به‌روزرسانی داده‌های موقعیت مکانی، به روز رسانی و یافتن ماهواره را در مکان جدید تسهیل می‌بخشد.

همگام‌سازی دستگاه خود از طریق برنامه Garmin Connect و برنامه Garmin Express یا زمانی که دستگاه سازگار به یک شبکه Wi-Fi متصل می‌شود، اطمینان حاصل می‌کند آخرین اطلاعات موقعیت مکانی ماهواره ای موجود را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید