اخبار

کنترل جت‌ لگ یا پرواز زدگی با ساعت گارمین

Garmin-forerunner-jet-lag-advisor

دسته‌ای از ساعت‌های جدید گارمین به تازگی قابلیت مشاور جت‌لگ را دریافت کرده‌اند، از این ساعت‌های گارمین می‌توان به ساعت گارمین فوررانر 255، 265، 955 و 965 اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم ویژگی جت‌لگ را بررسی ‌کنیم و نحوه استفاده از آن را توضیح دهیم.

ریتم شبانه روزی شما یک نیروی درونی قدرتمند بدنی بحساب می‌آید، که قابلیت سازگار شدن با شرایط تغییر ساعت خواب و استراحت را دارد. با مدیریت دقیق زمانی که در معرض نور قرار می گیرید، تغییر زمان خواب و انتخاب زمان مناسب برای ورزش، می توانید سیگنال‌هایی را به بدن خود ارسال کنید که به آن کمک می‌کند سریع‌تر با مناطق زمانی جدید سازگار شود.

مشاور جت‌لگ در گارمین یک قابلیت جدیدی نیست. اولین بار در اکتبر 2022 در سری ساعت گارمین MARQ Gen 2 عرضه شد. چند ماه بعد، سری ساعت گارمین Fenix 7، Epix Gen 2، Enduro 2، Quatix 7 و Marq 2 هم دچار این قابلیت شدند.

به‌روزرسانی نسخه نرم‌افزاری بتا که به تازگی شروع بکار کرده، این ویژگی را به محصول اخیر ساعت‌های گارمین Forerunner می‌آورد. شاید این قابلیت زودتر از این‌ها باید دبه این سری ساعت گارمین اضافه می‌شد اما به قولی دیر رسیدن بهتراز هرگز نرسیدن است!

این نسخه از بتا یک به‌روزرسانی اولیه سیستم‌افزار است که شروع چرخه به‌روزرسانی Q2 را نشان می‌دهد. این بدان معناست که باید به صورت دستی نصب را شروع کنید و به عنوان کاربر بتا ثبت نام کنید. برخی از کاربران متوجه شده‌اند که این ویژگی پس از ارتقاء سیستم عامل فعال نیست. اما متعاقباً شاهد اضافه شدن در Garmin Connect هستیم. بنابراین قبل از اینکه ویژگی Jet Lag Advisor را مشاهده کنید، برخی از ارتقاء سمت سرور باید از سمت گارمین انجام شود. غیرفعال کردن گزینه Garmin Connect برای فعال کردن نسخه بتا نرم افزار تلفن هوشمند ممکن است این روند را تسریع کند.

نحوه عملکرد ویژگی Jet Lag Advisor

مشاور جت‌لگ گارمین با چالش تغییرات منطقه زمانی و پروازهای طولانی مقابله می‌کند. برنامه و ویجت ساعت بینش شخصی‌سازی شده در مورد سطح جت‌لگ شما را ارائه می‌کند و استراتژی‌هایی را برای بهینه‌سازی روال‌های خواب، ورزش و قرار گرفتن در معرض نور برای تسریع تنظیم و سازگاری بدن شما جهت آداپته شدن با موقعیت مکانی و جعفرافیایی (فیزیولوژیک بدن) ارائه می‌دهد.

نحوه فعال کردن ویژگی جت‌لگ
  •  سفر خود را برنامه ریزی کنید سپس به بخش  Training & Planning در قسمت more برنامه Garmin Connect بروید. Jet Lag Adviser و سپس Add Trip Details را انتخاب کنید.
  •  جزئیات مقصد: مقصد و یا مقاصد و تاریخ سفر خود را وارد کنید. این برنامه می‌تواند برنامه‌های سفر چند شهر و حتی سفرهای یک طرفه را انجام دهد. اگر برنامه‌تان تغییر کرد، مطمئن شوید که با به‌روزرسانی برنامه انعطاف‌پذیر باقی می‌مانید. در غیر این صورت، پیشنهادات ممکن است غیر منطقی باشد.
  •  همگام‌سازی: روی Finish  ضربه بزنید و ساعت خود را همگام‌سازی کنید. سفر شما به عنوان یک رویداد در تقویم Garmin Connect شما نشان داده می شود.
  • هنگامی که به مقصد خود رسیدید، به برنامه Garmin Connect یا ویجت ساعت خود (که ممکن است لازم باشد اولین بار به صورت دستی اضافه کنید) برای راهنمایی از تاخیر مراجعه کنید تا نکاتی در مورد خواب، مدیریت نور و استفاده از ورزش برای تنظیم مجدد ساعت داخلی بدن خود دریافت کنید.

garmin-watch-screen

چه برای یک کنفرانس تجاری یا یک تعطیلات رویایی سفر کنید، خستگی، بی‌حسی و ضعف عمومی ناشی از جت‌لگ می‌تواند تجربه شما را از سفر تلخ سازد. مشاور جت‌لگ به شما این امکان را می‌دهد تا با این اثرات مبارزه کنید. با درک واکنش منحصر به فرد بدن خود به سفر و دریافت توصیه‌های هدفمند، می‌توانید لذت خود را از مقصد سفر خود به حداکثر برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید