اخبار

نحوه استفاده از وضعیت تمرین گارمین به عنوان یک دوچرخه سوار

garmin edge cycle

آموزش نحوه استفاده از وضعیت تمرین گارمین به عنوان یک دوچرخه سوار ، وضعیت آموزش دوچرخه‌سواری گارمین ویژگی‌ای است که بسیاری از دوچرخه‌سواران با دستگاه‌های گارمین مانند سری Edge با آن آشنا هستند. این یک خلاصه مختصر از تاثیرگذاری سواری‌ها و جلسات آموزشی اخیر شما در ماه گذشته ارائه می‌کند. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که «غیرمولد»، «بیش از حد»، «مولد»، «حفظ» یا «به اوج رسیدن» دقیقاً به چه معناست؟ بیا یک نگاهی بیندازیم.

درک هر نوع وضعیت آموزشی

10 نوع وضعیت آموزشی ممکن وجود دارد که می توانید در دستگاه گارمین خود مشاهده کنید. برخی از آنها بسیار واضح هستند، اما برخی دیگر به کمی توضیح نیاز دارند تا به طور کامل بفهمند چه چیزی را باید از آنها گرفت.

اوج گرفتن: این وضعیت آموزشی نشان می دهد که شما در اوج تمرین خود هستید. در حالت ایده‌آل، شما باید آن را پس از یک دوره باریک‌تر منتهی به مسابقه ببینید. این زمانی است که شما در اوج آمادگی بدنی کوتاه مدت خود هستید، بدون خستگی ناشی از تمرینات منظم.

مولد: این وضعیت به این معنی است که سطح تناسب اندام شما در نتیجه تمرین موثر در حال افزایش است. به آن توجه کنید، به خصوص زمانی که به شدت فشار می آورید. اگر بدن شما بتواند بار تمرینی را به خوبی تحمل کند، حتی در زمانی که کار سخت می شود، باید شاهد پیشرفت باشید.

حفظ: همانطور که از نام آن پیداست، سطح تناسب اندام فعلی خود را حفظ می کنید. اگر می‌خواهید به وضعیت «مولد» بروید، باید تمرینات اینتروال بیشتری اضافه کنید یا حجم کلی را افزایش دهید.

تنش: این وضعیت نشان می دهد که بدن شما به خوبی بهبود نمی یابد. شما باید شدت یا مدت سواری خود را به عقب برگردانید تا به عقب برگردید و پیشرفت را مشاهده کنید.

غیرمولد: 

این وضعیت نشان می دهد که تمرین شما هیچ نتیجه ای ندارد و ممکن است تناسب اندام خود را از دست بدهید. سعی کنید برنامه تمرینی خود را تنظیم کنید و همچنین به عوامل خارجی مانند استرس، رژیم غذایی و خواب توجه کنید تا به بهبودی بهتر کمک کنید.

بیش از حد: این شبیه به زور زدن است اما معمولاً نتیجه تمرین بیش از حد در کوتاه مدت است.

ریکاوری: وقتی این وضعیت را می بینید، ممکن است تناسب اندام شما ثابت بماند یا به دلیل جلسات تمرین سبک تر اخیر کمی کاهش یابد. اگر این را در نتیجه یک دوره بهبودی برنامه ریزی شده می بینید، کار خوبی است.

بی‌تمرینی: این وضعیت نشان می‌دهد که به دلیل دوره‌های طولانی کاهش یا عدم تمرین، تناسب اندام شما کاهش یافته است.

بدون وضعیت: این بدان معناست که برای تعیین وضعیت شما به داده های بیشتری نیاز است.

Paused: این فقط در صورتی ظاهر می شود که وضعیت آموزش خود را مکث کنید.

کدام معیارها وضعیت آموزشی شما را تعیین می کنند؟
گارمین از سه معیار کلیدی برای ارزیابی وضعیت تمرین شما استفاده می کند.

بار آموزشی این معیار مدت و شدت تمام تمرینات شما را محاسبه می کند و تاثیر فیزیولوژیکی آن را بر بدن شما و نیازهای ریکاوری ناشی از آن را تخمین می زند.
تغییرپذیری ضربان قلب (HRV). این نشان می دهد که بدن شما چقدر با ورزش و همچنین انواع دیگر استرس مقابله می کند. برای بهترین نتیجه، باید ساعت گارمین خود را در طول شب نیز بپوشید، زیرا HRV به عنوان میانگین شبانه اندازه گیری می شود.
VO2max این معیاری از ظرفیت هوازی شماست. گارمین آن را با مقایسه سرعت شما با ضربان قلب شما تخمین می زند. همچنین تحت تأثیر وضعیت HRV، بار حاد، و سازگاری با گرما و ارتفاع است.
برای اینکه گارمین وضعیت تمرین شما را به دقت بسنجد، مهم است که داده های دقیق را به آن بدهید. این به معنای استفاده از نمایشگرهای ضربان قلب و توان سنج قابل اعتماد و استفاده از ساعت در شب نیز می باشد. تنظیم مناطق ضربان قلب صحیح و مناطق قدرت نیز ضروری است.

وضعیت تمرین ایده آل چیست؟

هدف بیشتر دوچرخه سواران وضعیت “مولد” است، به خصوص زمانی که برای مسابقه آماده می شوند. با این حال، بسته به اهداف شما، “حفظ” یا “بازیابی” نیز مطلوب است. دوچرخه سواران باتجربه همچنین قصد دارند در هفته ای که قبل از مسابقه کاهش می یابند، “اوج” را ببینند و “بیش از حد” کوتاه مدت نیز می تواند بخشی از یک برنامه تمرینی باشد. هر زمان که “بی تمرین”، “غیرمولد” یا “فشار” می بینید، نشانه واضحی است که چیزی باید تغییر کند.

وضعیت آموزش چه زمانی مفید است؟

وضعیت تمرین می تواند ابزار مفیدی برای هر زمان که فکر می کنید برنامه آموزشی شما کار می کند یا خیر. به عنوان مثال، در ابتدای فصل دوچرخه‌سواری، یک دوره اولیه وجود دارد که در آن هر هفته چند کیلومتر را افزایش می‌دهید. قضاوت در مورد اینکه بدن شما دقیقاً چند نفر را می تواند تحمل کند می تواند سخت باشد. به طور مشابه، اگر شروع به افزودن شدت به تمرینات حجمی خود کرده اید، وضعیت تمرین گارمین می تواند به شما هشدار دهد که اگر خیلی زود به تمرین اضافه می کنید یا به اندازه کافی برای ایجاد اثر تمرینی مورد نظرتان نیست.

فقط مطمئن شوید که وضعیت آموزش را کورکورانه دنبال نمی کنید.

ساعت گارمین شما نمی داند برای چه چیزی تمرین می کنید. وقتی برای یک معیار شدید کوتاه یا یک قرن سواری آماده می شوید، تمرین شما باید بسیار متفاوت باشد. ممکن است کمی بیشتر یا کمی کمتر از میانگینی که الگوریتم گارمین با آن کار می کند به تمرینات بی هوازی نیاز داشته باشید. همیشه به وضعیتی که در چارچوب اهداف فعلی خود می بینید نگاه کنید. آموزش نحوه استفاده از وضعیت تمرین گارمین به عنوان یک دوچرخه سوار.

 

برای مشاوره و خرید محصولات گارمین با شماره تلفن ۸۸۸۸۰۰۳۴-۰۲۱ شرکت اطلس رهنگارآریا تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید