اخبار

شنا کردن و پیگیری آن با سری ساعت های مخصوص شنا گارمین

شنا کردن و پیگیری آن با سری ساعت های مخصوص شنا گارمین

شنا کردن و پیگیری آن با سری ساعت های مخصوص شنا گارمین

کسانی که عاشق تمرین در استخر هستند به خوبی به اهمیت تنفس صحیح در شنا واقف هستند. این جنبه نه تنها برای ورزشکاران متخصصی که مایل به بهبود عملکرد خود هستند از اهمیت اساسی برخوردار است، بلکه یک عنصر ضروری برای کسانی است که می خواهند با ورزش در استخر تناسب اندام خود را حفظ کنند.

تنفس در شنا در واقع یک بخش کاملاً ضروری در ساخت یک تکنیک است که باید جنبه های مختلف را با هدف حفظ هماهنگی صحیح بین حرکت و وضعیت بدن، تضمین ریتم ضربات صحیح و در نتیجه تضمین حداکثر بازده، هماهنگ و هماهنگ کند. مهم است، به خصوص اگر مبتدی هستید، تناسب اندام خود را بررسی کنید و به راهنمایی های مربیان آموزش دیده تکیه کنید، که قادر به تصحیح هر گونه اشتباه و ارائه توصیه های صحیح برای موثر واقع شدن هر تمرین در استخر هستند.

به همان اندازه مفید، سپردن جلسات استخر خود به دستگاه‌هایی که قادر به اندازه‌گیری عملکرد هستند، به منظور ساخت و پیگیری مناسب‌ترین برنامه آموزشی برای نیازهای شما است. ساعت هوشمند شنای Garmin Swim 2 ضربان قلب شما را در آب اندازه گیری می کند و مسافت پیموده شده و سرعت را، هم در استخر و هم در آب های آزاد ردیابی می کند و نشانه های مهمی برای تسریع یا کاهش تعداد سکته ها ارائه می دهد تا هر جلسه مفید باشد.

نحوه تنفس صحیح در شنا

تنفس یک عملکرد مستقل از بدن ما است که به طور طبیعی و ناخودآگاه اتفاق می افتد. با این حال، وقتی وارد استخر می‌شوید، همه چیز تغییر می‌کند، باید یک سری تکنیک‌ها را برای بهبود شنا اجرا کنید و باید یاد بگیرید که در صورت امکان، یعنی زمانی که سرتان بیرون از آب است، دم و بازدم را انجام دهید. این حالت در کرال پشت یا در سبک‌های دیگر مانند کرال سینه راحت‌تر رخ می‌دهد، اما در سبک آزاد که در آن تمرینات خاصی برای هواگیری لازم است، اتفاق نمی‌افتد.

در این تکنیک، که با سر تقریباً دائماً غوطه ور ساخته می شود، لازم است درک کنیم که چه زمانی و چگونه الهام را وارد کنیم. در اینجا مراحل اصلی وجود دارد:

لحظه ایده‌آل برای تنفس آزاد زمانی است که دست‌ها در مقابل یکدیگر قرار گیرند، یکی به سمت جلو و دیگری به سمت عقب، تقریباً در انتهای رانش.
با چرخش اندکی تنه و سر به سمت سمت دوم، می توان از حفره ای که در مایع بین سر و شانه ایجاد می شود استفاده کرد تا به دهان اجازه دهد تا بالای سطح تکیه کند.
قبل از تکمیل حرکت بازوها و فرو بردن سر در حالت خنثی، به سرعت و عمیق نفس بکشید تا حداکثر هوا را در خود ذخیره کنید.
در این مرحله مرحله بازدم شروع می شود: با استفاده از بینی و دهان، لازم است ریه ها را تا حد امکان تخلیه کرده و برای الهام جدید آماده کنید.

این سلسله اقدامات زنجیره ای باید در فواصل زمانی منظم و به طبیعی ترین شکل ممکن و بر اساس ریتم و مقاومت خود شخص انجام شود. به این ترتیب با تمرین سخت می توان به مدت طولانی تمرین کرد، تعداد دورها را افزایش داد و زمان پیاده روی را کاهش داد.

نکاتی برای بهبود تنفس هنگام شنا

توانایی تنفس موثر برای ورزشکاران مبتدی و با تجربه برای کنترل ضربان قلب، کاهش استرس و دستیابی به نتایج بهتر از اهمیت حیاتی برخوردار است. اجتناب از تنفس سخت در حین شنا نیز به تامین اکسیژن عضلات، حفظ موقعیت صحیح بدن در آب و بهینه سازی فاز رانش کمک می کند. بنابراین در اینجا چند نکته مفید وجود دارد:

سمت متناوب. هر یک از ما طرف مورد علاقه ای برای نفس کشیدن داریم و با تماشای یک مسابقه می توان دید که حرفه ای ها، به خصوص در مراحل سریع، همیشه تمایل دارند به سمت یک طرف برگردند. با این حال، ضروری است که بتوانیم سمت راست و چپ را به طور متناوب انجام دهیم و هر 3 ضربه تنفس را وارد کنیم تا بتوانیم تعادل بیشتری در عمل، رشد هماهنگ عضلات و یک مسیر خطی تر ایجاد کنیم.
از چرخش بیش از حد سر خودداری کنید. این یکی از رایج ترین اشتباهات به خصوص در بین مبتدیان است. چرخش ایده آل سر، که توسط نیم تنه حمایت می شود، باید به موازات آب انجام شود و به صورت اجازه دهد تا نیمه راه از خط سطح خارج شود. چرخش بیش از حد یا بدتر از آن، غریزه بلند کردن سر به سمت بالا، و همچنین تغییر خط آب، تأثیری بر فشار دادن پاها به سمت پایین و کاهش نیروی رانش را دارد.

شنا کردن و پیگیری آن با سری ساعت های مخصوص شنا گارمین

فقط زیر آب بازدم کنید. استفاده از زمانی که صورت در زیر سطح آب قرار دارد برای تخلیه ریه ها برای اجرای یک تکنیک صحیح و موثر ضروری است. در این مرحله، در واقع، شما باید روی نقطه مقابل خود تمرکز کنید، سر خود را ثابت نگه دارید، اجازه دهید هوا خارج شود و برای یک نفس عمیق تازه از هوای تازه آماده باشید.
روی ریتم تمرکز کنید. تا آنجا که ممکن است آرام باشید، سعی کنید به عمل خود روان ببخشید و روی ریتم سکته مغزی خود تمرکز کنید. افزایش مقاومت در شنا و بهبود عملکرد ضروری است و باعث می شود تمرینات شما رضایت بخش تر شود.

ساعت های هوشمند گارمین با ویژگی های شنا برای برنامه ریزی تمرینات استخر ایده آل هستند. ساعت‌های گارمین علاوه بر علامت‌گذاری زمان‌ها در استخر و ارائه داده‌های مربوط به مناطق کاردیو، فعالیت‌های هوازی و بی‌هوازی، سرعت بحرانی شنا را اندازه‌گیری می‌کنند که تقریباً با سرعت آستانه بی‌هوازی شما مطابقت دارد و نشانه مهمی از اثربخشی تمرینات شما را ارائه می‌دهد.

برای مشاوره و خرید محصولات گارمین با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید